Ogrody zimowe, szczególnie ogrzewane, to doskonałe miejsce wypoczynku niezależnie od panującej za oknem aury. Aby jednak dobrze służyły, niezbędne będzie dokładne przemyślenie każdego aspektu budowy, szczególnie izolacji termicznej szyb i konstrukcji nośnej. Pomieszczenie, które może służyć jako dodatkowy salon, jadalnia, a nawet kryty basen, wymaga bowiem zastosowania odpowiednich technicznych właściwości, tak by o każdej porze roku jego użytkownicy czuli się komfortowo.
Najważniejsze w projektowaniu ogrodu zimowego jest jego położenie
Pierwsza decyzja w każdym planie nowej budowli to jej umiejscowienie względem innych budynków. Nie inaczej jest w przypadku ogrodu zimowego. Najprostsze rozwiązanie to pomieszczenie bezpośrednio przylegające do ściany domu, na planie prostokąta lub kwadratu. Takie rozwiązanie niesie za sobą jeszcze jedną korzyść: nie trzeba wychodzić z ciepłego mieszkania, żeby móc zrelaksować się w ogrodowej scenerii. Niezwykle istotna okazuje się również orientacja ogrodu zimowego. Idealne warunki będą panować na ścianie wschodniej, południowo-wschodniej i zachodniej. Stworzą one doskonały mikroklimat dla rozwoju roślin, a także uchronią domowników i gości przed uciążliwym upałem, mocno odczuwalnym po stronie południowej. Jeżeli nie ma innego wyjścia, opłaca się zadbać o odpowiedni system wentylacji.
Konstrukcja ogrodu zimowego powinna wytrzymać wszystko
Przestrzeń, jaką zajmuje ogród zimowy, jest zamknięta i zadaszona. Dlatego materiały, z których wykonano szkielet, muszą być trwałe i mocne, dach odporny na zalegający śnieg, a żebra tworzące ściany na zmienne warunki atmosferyczne. Konstrukcję zwykle tworzy się z aluminium, stali lub drewna. Rekomendujemy dwa pierwsze rozwiązania, gdyż odpada okresowa konserwacja, istotna dla prawidłowego funkcjonowania oraz eleganckiego wyglądu drewna. Dobrze zaprojektowany i zbudowany ogród zimowy charakteryzuje się wysoką wytrzymałością na czynniki zewnętrzne, a także na uszkodzenia mechaniczne. Jesteśmy tego świadomi, dlatego oferujemy Państwu oszklone ogrody zimowe wykonane z najwyższą starannością i dbałością o szczegóły.
To, czego nie widać, ma największe znaczenie. Wybieramy szyby
Jak zmniejszyć opłaty za ogrzewanie ogrodu zimowego? Dobrać najszczelniejsze szkło. Właściwy ruch to zwrócenie uwagi na współczynnik przenikania ciepła – on powie nam, jak szybko wysoka temperatura będzie uciekać z pomieszczenia. Dobrze zdecydować się na okna termoizolacyjne, a jeśli dodatkowym priorytetem jest bezpieczeństwo, również na szyby antywłamaniowe. W BTM Eurolinx mamy na uwadze Państwa komfort, więc proponujemy najpewniejsze metody budowy na rynku, dzięki którym rodziny naszych Klientów mogą w spokoju korzystać z udogodnień, jakie dają ogrody zimowe.